لوکس کت

فروشگاه

نژاد گربه بریتیش

گربه بریتیش يكي از قدیمی‌ترین نژاد گربه متعلق به کشور انگلستان است كه در جنگ جهاني اول و دوم تقریباً منقرض شده اما دوباره پرورش يافت و امروزه جايگاهي ويژه در بين دوستداران گربه دارد. گربه هايي از نژاد بریتیش بسیار باهوش ، آرام و مهربان هستند. اين ويژگي ها آنها را به يكي از محبوب ترين نژادگربه هاي خانگي انسان ها تبديل كرده است. به دليل اينكه اين گربه بسيار تنبل است و ارتباط عاطفي عميقي با صاحب خود برقرار مي كند، يك همراه خوب براي كساني كه در خانه سگ يا كودك دارند.

چيزي كه نژاد بريتيش را متمايز كرده تنوع رنگ هاي زيبا درآن است. رنگ چشم گربه بریتیش بسته به رنگ مویشان متفاوت است و رایج ترین رنگ آنها آبی مایل به خاکستری است اما در طیف گسترده ای از رنگ ها از جمله سیاه، سفید، کرم، قرمز، نقره ای، قهوه ای موجود هستند.

اگر به دنبال حيوان خانگي از نژاد گربه هاهستيد ،احتمالا نژاد بريتيش را بايد شنيده باشيد،آشنايي با اين نژاد پرطرفدار تاثير زيادي در انتخاب شما مي گذارد. در مقاله زير مجموعه اطلاعاتي كه بايد در موردنژاد خاص گربه بريتيش بدانيد و اينكه چه چیزي باعث شده این نژاد خاص باشد و موارد ديگر پرداخته ايم.

خصوصیات نژاد گربه بریتیش

اصل و نسب: انگلستان

اندازه:۳۰-۴۶ سانتی متر

وزن: نرها ۴.۱-۷.۷ کیلوگرم؛ ماده ها ۳.۲-۵.۴ کیلوگرم

طول عمر:۱۴-۲۰ سال

رنگ ها:آبی، سیاه، سفید، کرم، قهوه ای، قرمز مایل به آبی

خلق و خوی :دوستانه،مهربان، آرام ، وفادار، ساکت، باهوش

رنگ چشم ها:آبي پر رنگ یا زرد یا نارنجی و مسی بسیار درخشان

نماي كلي بدن: گربه‌ای با اندازه متوسط رو به بزرگ، سینه پهن و عضلات قوی، موهای ضخیم و پرپشت و اهای قطور، پنجه‌های گرد و دم نوک گرد

مناسب :بسیاری از افراد تنها و افرادي که فرزند خردسال دارند و زندگي آپارتماني

تاریخچه نژاد گربه بریتیش

ریشه گربه بریتیش به مصر باستان و امپراتوری روم برمی گردد. رومی‌ها اجداد اولیه این گربه را در زمان حمله به بریتانیا در سال ۴۳ پس از میلاد از مصر باستان وارد انگليس كردند تا غذا و پناهگاه‌های آن‌ها را از سایر حیوانات دور نگه دارند،به مروز زمان گربه های وحشی و بومی انگلیس با اين نژاد مخلوط شدند. امروزه هم گربه هاي بريتيش شبيه اجداد خود هستند.

 مدت ها اين نژاد به عنوان گربه‌ خیابانی در بریتانیا زندگي مي كرد، اما فردی به نام هریسون ویر (که  پدر گربه‌های فانتزی نام گرفت) پرورش نژاد گربه بریتیش را آغاز کرد.  ابتدا انواع گربه های آبی با چشم‌های مسی/نارنجی را پرورش داد. امروزه این رنگ هنوز هم یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های گربه‌های بریتیش است، اما در طول سال‌ها اين گربه با رنگ‌ها و الگوهای بیشتری تلفيق شد  و اکنون در هر رنگ و طرحی پرورش یافته است.طبق انجمن بین المللی اين گربه در سال ۱۹۸۰ به رسمیت شناخته شد و امروزه محبوب ترین نژاد گربه در بریتانیا و سومین نژاد گربه محبوب در آمریکا است.

خلق و خوی گربه بریتیش شورت هیر

گربه بریتیش گربه ای ساده و باهوش که به شخصيت آرام و مهربان معروف است اين نژاد از محبت کردن لذت می برد و دوست دارد مدتها روی مبل بخوابد و از تعامل با انسان‌ها، به خصوص کودکان، لذت می برد.اين گربه با افزایش سن به طور فزاینده ای بی تحرک می شود.به همين دليل برای زندگی آپارتمانی مناسب است.با اين حال،تشویق به بازی و داشتن فعالیت های فراوان برای حفظ سلامت ذهن و بدن آن ضروری است و حداقل ۳۰ دقیقه در روز با آن بازی کنید.

نکات مراقبتی از گربه بريتيش

 • موهای گربه بریتیش را یک یا دو بار در هفته با یک شانه دندانه فلزی برس بزنید در فصول ریزش مو مانند بهار یا پاییز، یک بار در روز برس بزنید.
 • مسواك روزانه برای پیشگیری از بیماری های دندانی و تجمع جرم و بیماری لثه به ناخن های آنها را به صورت هفتگی کوتاه کنید. 
 • گوش‌های آن‌ها را هر هفته از نظر عفونت چک کنید .
 • از آنجایی که گربه های بریتیش مشکلات گوارشی دارند غذاهایی متناسب با معده آنها انتخاب کنید.
 • از آنجا كه این نژاد مستعد اضافه وزن است، حداقل تا یک سالگی آنها را با غذای بچه گربه تغذیه كنيد و توجه كنيد به آنها بیش از حد غذا ندهید زيرا گربه های بریتیش عاشق خوردن هستند و چاقی مشکل جدی برای آنها است.
 • گربه های بریتیش نژاد باهوشی هستند، بنابراین به سرعت آموزش توالت را یاد می گیرند بنابراين جاي نگراني در مورد دستشويي آنها نيست.

آيا گربه بريتيش مستعد ابتلا به بيماري هستند ؟

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک (HCM):متأسفانه، گربه بریتیش مستعد ابتلا به HCM است که یک بیماری جدی قلبی است. این بیماری مانع عملکرد صحیح قلب و کاهش جریان خون می‌شود.

بیماری کلیه پلی کیستیک PKD یا AD-PKD:بیماری کلیه پلی کیستیک در گربه های بریتیش ارثی است گربه‌های مبتلا معمولاً بین ۳ تا ۱۰ سالگی علائم بیماری کلیوی را از خود نشان می‌دهند.

پرکاری تیروئید:پرکاری تیروئید بیماری شایع دیگری است که گربه های بریتیش را تحت تاثیر قرارمی دهد. 

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • افزودن به سبد خرید
برای مخفی کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping

تماس جهت مشاوره رایگان