همیشه بین افرادی که سگ ها را دوست دارند و افرادی که عاشق گربه ها هستند بحث و اختلاف نظر وجود داشته است. سگ ها و گربه ها سال هاست که در مقابل هستند و در دنیای کارتون ها دشمن های قسم خورده ی یکدیگرند. در حالیکه سگ ها به شدت اجتماعی و عاشق ارتباط با آدمها هستند، گربه ها گوشه گیر و مستقل به نظر می رسند.

خوب یا بد خیلی مهم نیست اما این دو حیوان کاملا متفاوت هستند و هر تایپ شخصیتی قادر نیست که هردوی آنها را دوست داشته باشد. اما در این بین برخی نژاد ها انگار اعتقادی به این تضاد ندارند و به گونه ای رفتار می کنند که در نهایت این سوال بوجود می آید: «این یک سگ است یا گربه؟»

برخی از نژادهای گربه رفتارهای سگ گونه ی بیشتری دارند. اجتماعی ترند، بیشتر توجه لازم دارند، کمتر از آب می ترسند و بازی های زیادی را می توان با آنها انجام داد که صرفا مخصوص سگ ها هستند. حتی در برخی موارد می توان فرمان های سگ را نیز به آنها آموخت. در این نوشته ۵ نژاد گربه که مانند سگ ها هستند را به شما معرفی کرده ایم.

آنقره ترکی
گربه آنقره ی ترکی

آنقره ی ترکی

این گربه ها موهای بلند سفید و وفق العاده زیبایی دارند. اصلا از همان لحظه ی اول که شما را می بینند شروع می کنند به دلبری و انتظار دارند تا از شما توجه ببینند.

این رفتار عموما در گربه ها وجود ندارد. آنقوره ی ترکی عاشق بازی است و دوست دارد تا با شما سرگرم شور. حتی بازی فچ را هم دوست دارد. این گربه ها به شدت رفتار دوستانه ای دارند و حتی با غریبه ها مهربانند. اگرچه باید توجه کنید که عاشق صاحب خود هستند و به شدت باوفا می باشند.

آنقوره ها عاشق شنا هستند و باید حسابی با آنها بازی کنید تا خوشحال و سالم بمانند.

مین کوون
گربه مین کوون

مین کوون

مین کوون ها به عنوان بزرگترین گربه های خانگی در دنیا شناخته می شوند. این گربه معمولا به اندازه ی یگ سگ کوچک است.

مین کوون ها بسیار باهوش و دستی هستند. به همین دلیل براحتی می توانید آنها را آموزش دهید و بازی ها و تریک های مختلف را به آنها یاد بدهید.

گربه سیامی
گربه سیامی

گربه سیامی

این گربه های دوست داشتنی حتی بیشتر از سگ ها با شما صحبت می کنند. هر احساسی که در آنها بوجود بیاید بدون شک میو میو خواهند کرد و شما از این موضوع بسیار لذت خواهید برد.

آنها ممکن است از دست شما ناراحت شوند و این حس را بروز خواهند داد. آنها به شدت احساساتی هستند و ارتباط بسیار صمیمی با شما برقرار می کنند.

رگدال
گربه رگدال

رگدال

نژاد رگدال به آرامی و نرم بودن رفتارش مشهرو است. این گربه ها بسیار سریع آموزش می بینند. بخصوص اگر در تعلیم گربه از تشویقی و مهربانی زیاد استفاده کنید.

این نژاد بسیار ساکت است و در عین حال به صاحب خود خیلی وابسته می شود. رگدال ها ماندن در خانه و کنار صاحب خود را به هر چیز دیگری ترجیه می دهند.

گربه حبشی
گربه حبشی

گربه حبشی

گربه حبشی دقیقا نقطه ی مقابل رگدال است. این نژاد که به ورزشکار گربه ها مشهور است عاشق پریدن است و همینطور عاشق ارتفاع است.

این گربه ها شاید خیلی احساساتی نباشند اما سطح انرژی بسیار بالایی دارند و عاشق بازی هستند و می توانند دوستان خوبی برای بچه ها باشند.

در آخر نکته ای که مهم است این خواهد بود که هر گربه با گربه ی دیگر متفاوت است و روش های صمیمی شدن با آنها فرق دارد. شما باید گربه ی خود را بشناسید و سلیقه های او را درک کنید تا بتوانید رابطه ای مناسب با او برقرار کنید.