در ان مطلب ۱۰ مولتی ویتامین برای گربه ها را معرفی میکنیم. مولتی ویتامین گربه معمولا ویتامین‌ های گروه ب، الکترولیت‌ ها، پروبیوتیک‌ ها، اسید های چرب امگا و هم چنین آهن می باشد. حال در این قسمت می خواهیم به معرفی برخی از بهترین ویتامین های گربه بپردازیم. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

۱۰ مولتی ویتامین برای گربه

اگر شما گربه دارید بهتر است که بدانید استفاده از ویتامین برای آن ها بسیار لازم و ضروری است. در این باره باید بگوییم که ویتامین‌ های این حیوانات همانند نوع انسانی‌ بسته به برند با همدیگر تفاوت دارند.

مولتی ویتامین گربه بیفار مدل Top 10

این محصول یکی از ۱۰ ویتامین برتر برای گربه ها است که دارای انواع ویتامین‌ ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب است که باعث سرزندگی و بهبود شرایط فیزیکی بدن در گربه‌ ها می شود و هم چنین باعث رشد سریع‌ تر استخوان‌ ها و دندان موجب درخشندگی چشم‌ ها و براق شدن پوشش خارجی بدن می شود.

مولتی ویتامین ویژه گربه بیفار مدل Beaphar Multi-Vit Cat

این محصول جهت کاهش ریزش مو گربه ها می باشد و برای سلامت و براق شدن پوشش مویی پت مفید است.

مولتی ویتامین گربه جیم کت مدل GimCat Multi Vitamin Tabs

این محصول مناسب برای تقویت گربه های بالغ است و به افزایش قدرت سیستم ایمنی کمک می کند. هم چنین حاوی انواع ویتامین های لازم می باشد.

قرص مولتی ویتامین گربه نچرا مدل Natura VitaCat Tabs

این محصول یکی از ۱۰ ویتامین برتر برای گربه ها است که حاوی ال کارنیتین می باشد و موثر در تسریع بهبود عفونت ها و آسیب ها است. هم چنین حاوی ویتامین های A-E-B9-B5 و بیوتین می باشد.

عوارض مولتی ویتامین برای گربه

در رابطه با مولتی ویتامین ها دامپزشکی ها بیان کرده اند که اگر به اندازه کافی مصرف شوند، برای گربه ها خطری ندارند. با این حال این محصولات نیز عوارضی خواهند داشت که از مهم‌ ترین آن ها می‌ توان به مواردی مانند: برخی از آن ها سیر دارند که گلبول‌ های قرمز خون گربه را از بین می‌ برد و باعث کم خونی می‌ شود، مصرف بیش از حد کلسیم می‌ تواند برای این حیوانات سمی باشد، مصرف بیش از حد ویتامین دی سمی است، مصرف بی رویه ویتامین ث سمی است و … اشاره کرد.

عوارض مصرف بیش از حد ویتامین برای گربه

مهم است که بدانید استفاده بی‌ رویه و بیش از حد از هر چیزی باعث به وجود آمدن مشکلاتی در حیوان شما می شود و خطراتی را در پی خواهد داشت که این موضوع شامل استفاده بی‌ رویه از مولتی ویتامین ها نیز می باشد. زمانی که از این محصولات برای پت خود بیش از اندازه استفاده کنید، برخی از ویتامین های بدن پت افزایش می یابد که این موضوع باعث استفراغ، خواب آلودگی، تحریک‌ پذیری و لایه برداری پوست گربه خواهد شد. به همین دلیل توصیه می کنیم تا به اندازه مشخص شده از مولتی ویتامین ها برای پت خود استفاده نمایید.

بهترین ویتامین برای گربه

از آن جایی که استفاده به اندازه از ویتامین ها برای گربه ها فواید بسیار زیادی دارد به همین دلیل صاحبان آن ها درصدد خرید بهترین ویتامین ها برای پت خود هستند و به همین دلیل سوالی که برای آن ها به وجود می‌ آید این است که چگونه می‌ توانند به خرید این محصولات بپردازند؟ در این باره باید بگوییم که شما با مراجعه به پت شاپ ها می توانید به راحتی هر کدام از این محصولات را خریداری نمایید.

قیمت قرص و شربت های ویتامین گربه

گربه ها برای صاحبانشان همانند یک عضو خانواده هستند و صاحبان آن ها تمایل دارند تا از پت خود به بهترین نحو نگهداری کنند و به سلامتی او اهمیت زیادی می‌ دهند. حال اکثر این افراد تمایل دارند تا به خرید قرص و شربت ویتامین برای پت خود بپردازند و سوالی که برای آن ها به وجود می‌ آید این است که قیمت این محصولات چقدر است؟ در این باره باید بگوییم که قیمت هر کدام از این محصولات با توجه به برندشان متفاوت است.

مقدار مصرفی دارو

مهم است که بدانید قبل از هر نوع تغییری در رژیم و برنامه غذایی گربه و یا سبک زندگی گربه تان باید در ابتدا با دامپزشک مشورت کنید. تغذیه یک مسئله بسیار مهم و حساس است که دامپزشک می تواند به شما کمک کند و تشخیص دهد که چه نوع مولتی ویتامینی و به چه اندازه باید در رژیم غذایی حیوان شما باشد. به همین دلیل بهتر است که برای اضافه کردن مولتی ویتامین با دامپزشک گربه خود مشورت نمایید. هم چنین توصیه می کنیم که به هیچ عنوان خودسرانه این دارو را با میزان مصرفی مورد نظر خود در رژیم غذایی گربه تان اضافه نکنید و برای این کار در ابتدا حتماً با دامپزشک مشورت نمایید.

چگونه بفهمیم گربه کمبود ویتامین دارد؟

گربه ها انسان های کوچک نیستند و بدن بسیار حساسی دارند و اگر می خواهید یک گربه سالم داشته باشید که طول عمر زیادی داشته باشد باید به تغذیه او اهمیت زیادی بدهید. دامپزشکان به صاحبان گربه توصیه می‌ کنند تا از مواد غذایی در رژیم حیوان خود استفاده کنند که تمام ویتامین های بدن پت را تامین کنند. حال گاهی اوقات برخی از علائم نشان دهنده کمبود ویتامین در بدن گربه می باشد که از مهم ترین این علائم می‌ توان به مواردی مانند: عفونت پوست، از دست دادن اشتها، کاهش دمای بدن، مشکلات عصبی، کت موی ضعیف و … اشاره کرد. با مشاهده هر کدام از این علائم توصیه می‌ کنیم تا پت را برای معاینات بیشتر به دامپزشکی ببرید تا دامپزشک بعد از معاینات لازم به درمان گربه بپردازد و ویتامین های ضروری را تجویز کند.

تفاوت مولتی ویتامین و مکمل گربه

مولتی ویتامین گربه معمولا ویتامین‌ های گروه ب، الکترولیت‌ ها، اسید های چرب امگا، پروبیوتیک‌ ها و آهن می باشند که برای حمایت از سلامت و تندرستی کلی گربه مورد استفاده قرار می گیرند. حال بهتر است که بدانید انواع مکمل های گربه شامل ویتامین ها و مواد معدنی، انواع محصولات تک و یا مولتی ویتامین برای گربه ها می باشد.

محتویات مولتی ویتامین گربه چیست؟

یکی از سوالاتی که برای صاحبان گربه به وجود می‌ آید این است که محتویات مولتی ویتامین چیست؟ همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم محتویات این دارو شامل: ویتامین های گروه B، پروبیوتیک ها، الکترولیت ها، اسیدهای چرب امگا و آهن می باشند که تمام آن ها به مقدار اندازه برای بدن پت مهم و ضروری است. البته به یاد داشته باشید که اگر بی رویه از این دارو برای پت خود استفاده کنید باعث به وجود آمدن مشکلات متعددی برای گربه می‌ شود.