قرص خوراندن به گربه می تواند مار بسیار سختی باشد. تابحال برای شما پیش آمده است که بخواهید به گربه ی خود قرص بدهید و او همان لحظه قرص را جلوی پای شما روی زمین تف می کند؟ وقتی این اتفاق افتاد مطمئنا شما درگیر یک جدال سخت با گربه خود خواهید شد.

بعضی از مردم به این فرآیند “خوراندن قرص به گربه” می گویند که به خودی خود حس منفی ای دارد. اما اگر شما هم در قرص خوراندن به گربه خود مشکل دارید نا امید نشوید.

در این نوشته از بلاگ لوکس کت چند راهکار مناسب برای این مشکل به شما پیشنهاد داده ایم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

ببینید که گربه قرص را قورت می دهد یا خیر!

قبل از انجام هرکار دیگری یک بار قرص را به شکل معمولی به گربه خود بدهید و ببینید که آیا او قرص را قورت می دهد یا نه.

گونه های گربه را با یک دست بگیرید و به آرامی فشار دهید و او را تشویق کنید تا دهانش را باز کند. قرص را روی قسمت میانی زبانش بگذارید و خیلی مراقب باشید که در گلویش گیر نکند.

بعد دهانش را ببندید و منتظر باشید تا ببینید که آیا قرص را قورت می دهد یا نه. دادن مقدار کمی آب به گربه در این زمان می تواند مشوق خوبی برای او باشد تا قرص را قورت دهد.

اگر این اتفاق افتاد شما یک فرد خوش شانس هستید.

اگر گربه شما از اینکه برداشته شود خوشش نمی آید می توانید او را در یک حوله نرم بپیچید تا نتواند با پنجه هایش به شما آسیب برساند. اگر هم در ابتدا مقابل قرص مقاومت زیادی نشان داد می توانید با یک حقه او را گول بزنید. می توانید چن مرتبه ای اول یک تشویقی خوشمزه به او بدهید و دفعه آخر قرص را در کنار تشویقی و یا به تنهایی در دهان او بگذارید.

قرص خوراندن به گربه

از سرنگ های مخصوص قرص استفاده کنید!

این سرنگ ها بلند هستند و در انتهای خود می توانند یک قرص را نگه دارند.

کافی است تا با نوازش گردن گربه را به باز کردن دهانش تشویق کنید و سپس سرنگ را تا قسمت پشتی زبانش داخل ببرید و قرص را در آن نقطه رها کنید. سپس با ماساژ گردن گربه حالتی شبیه به قورت دادن را در او ایجاد کنید.

اگر گربه ی شما اجازه نمی دهد که قرص را با دستتان در دهان او بگذارید، این سرنگ وسیله ی بسیار خوبی برای این کار خواهد بود.

قرص را با غذای مرطوب گربه مخلوط کنید!

خوشمزه ترین غذای گربه ای که گربه شما به آن خیلی علاقه دارد انتخاب کنید. بهتر است این غذا بوی زیادی داشته باشد تا گربه متوجه وجود قرص در آن نشود. البته باید ابتدا با دامپزشک مشورت کنید تا مطمئن شوید دارویی که می خواهید به گربه ی خود بدهید را  می شود اینگونه در اختیار او قرار داد یا خیر!

شما حتی می توانید قرص را به شکل پودر در غذای مرطوب حل کنید و به گربه بدهید. بیشتر گربه ها با خوشحالی غذای خود را می خورند و مشکل حل می شود. اگرچه اگر قرص خیلی تلخ باشد باز هم ممکن است گربه از خوردن غذا سر باز بزند. اما در هر صورت ارزش امتحان کردن را دارد.

قرص گربه

اگر همه ی این راه ها شکست خورد، از دامپزشک کمک بگیرید!

در بدترین حالت می توانید از دامپزشک بخواهید قرص را به گربه بخوراند. البته این راه حل خیلی صرفه ی اقتصادی و زمانی ندارد، چرا که هر بار که بخواهید به گربه ی خود قرص بدهید باید او را تا مطب دامپزشک ببرید.

بیشتر قرص ها را می توان در قالب شربت خوراکی پیدا کرد. در این حالت خیلی راحت تر می توان به گربه دارو داد و آنها مطمئنا کمتر مقاومت می کنند.