نگهداری از بچه گربه کار سختی نیست مخصوصاً اگه تو سنین پایین تر اون رو خونه بیارید و  اجتماعی اش کنین. البته گربه های بزرگ تر هم خونگی می شن اما به نظر می رسه اونهایی که راحت تر با شرایط خونه کنار میان، بیرون به دنیا نیومدن و گم شدن و یا رهاشون کردن. در ادامه یادداشت نگهداری از بچه گربه با بلاگ لوکس کت همراه باشین!

متخصصین میگن که برای تبدیل گربه بیرونی به خونگی باید صبر داشته بشین و بدونین که ارزشش رو هم داره. هر گربه ای متفاوته، بنابراین زمان تغییر رفتارش هم تفاوت داره و باید تلاش کنین و نباید عجله کنین.

همونطور که گفتیم، اهلی کردن بچه گربه ها (بین ۶ تا ۱۲ هفتگی) راحت تره. به دلیل اینکه عموماً گربه های بیرونی جثه ی کوچیک تری دارن و شما هم سنشون رو نمی دونین، باید هر چه سریع تر به دامپزشک مراجعه کنین و انگل زدایی و واکسیناسیون و اقدامات اولیه رو قبل از بردن به خونه تون انجام بدین.

مسئله ی دیگه ای که در مورد نگهداری از بچه گربه وجود داره اینه که بهتره که بذارین که گربه با سرعتی که دوست داره یاد بگیره و شما هم با غذا و بازی تشویقش کنین. بهتره ابتدا جایی محدود بشه و فقط با فاصله ای مناسب بتونه شما رو ببینه، صداتون رو بشنوه و بوی بدنتون رو حس کنه.

میتونین از پر برای بازی استفاده کنین. بهتره زیاد به چشماش خیره نشین چون در این صورت گربه ها احساس خطر می کنن. وقتی گربه تون به نوازش عادت کرد، بهتره فقط جاهایی رو که خودش مشکلی نداره نوازش کنین که معمولا سر و پشت گردنه. با استفاده از تشویقی گربه هم میتونین عادتش بدین که از دستتون غذا بخوره.

نگهداری از بچه گربه

اگه گربه ای درست اجتماعی بشه و زمان مناسب و توی سنین کم وارد خونه بشه، رفتارش با گربه های خونگی دیگه تفاوتی نمی کنه. اما اگه گربه ای که از بیرون میارید، بزرگساله، مشخص نیست که چقدر طول مکشه که رفتارش درست بشه. بعضی از گربه ها هیچ وقت به نشستن روی پای آدم ها عادت نمیکنن ولی ممکنه بقیه شون مشکلی نداشته باشن.

بعضی ها فکر میکنن که ارزشش رو داره که برای تبدیل یه گربه ی وحشی به گربه ی خونگی تلاش کرد، به دلیل اینکه اعتماد و عشقی که بین هر دو ایجاد میشه، خیلی قویه.

اگر دوست داری یک بچه گربه زیبا و اصیل داشته باشی، فقط کافیه با شماره ۰۹۱۲۸۵۷۱۰۰۵ در تماس باشی تا مشاور ما برات بهترینش رو پیدا کنه!
همچنین بچه گربه های خودمون رو توی بخش خرید گربه وب سایت و پیج اینستاگرام لوکس کت گذاشتیم و میتوانید اقدام به خرید گربه اسکاتیش و خرید گربه بریتیش کنید.