در این مقاله درباره خرید گربه بریتیش شورت هیر و به صورت مختصر در مورد نژاد گربه بریتیش صحبت می کنیم.

گرچه بریتیش شورت هیر یا گربه موکوتاه بریتانیایی بیش از حد عاطفی نیست، اما تمایل دارد که با همه خوب باشد. آنها گربه های ملایمی هستند و حیوانات خانگی دیگر را بخوبی تحمل می کنند، و حتی اگر در هر فرصتی به دنبال آغوش نباشند، از یک نوازش آرام خوشحال می شوند. در حالی که برخی از گربه ها برای جهش و پریدن به اطراف شهرت دارند، بریتیش شورت هیر تمایلی به این کارها ندارد. اگر به دنبال یک همدم خوب هستید که آرام بنشیند و کارهای آزار دهنده انجام ندهد، این نژاد می تواند گربۀ مناسب شما باشد.

بریتیش شورت هیر بندرت خرابکاری می کند. راه و روش آنها بیشتر شبیه به روش یک فرمانروای مناسب است، نه یک طرفدار فوتبال. آنها با اعتماد به نفس از مهمانان استقبال می کنند.

گربه‌های بریتیش شورت‌هیر، دارای رنگ‌های مشکی، آبی، سفید، قرمز، کرم، نقره‌ای، طلایی و اخیراً دارچینی و حنایی هستند.

گربه بریتیش رنگ ny12

بهداشت و سلامتی گربه بریتیش

گربه های این نژاد و نژادهای مختلط با آنها، هر دو دارای مشکلات مختلف سلامتی هستند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشد. مشکلاتی که در بریتیش شورت هیر مشاهده شده است شامل التهاب لثه و کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک است که هر دو می توانند هر نژادی را مبتلا کنند.

مراقبت از گربه بریتیش

پوشش کوتاه و صاف بریتیش شورت هیر با برس کشیدن یا شانه زدن هفتگی برای از بین بردن موهای مرده، رسیدگی راحتی دارد و استحمام به ندرت لازم می شود.

با مسواک زدن مرتب می توانید از بروز بیماری پریودنتال پیشگیری کنید. رعایت بهداشت روزانۀ دندان ها بهترین گزینه است، اما مسواک زدن هفتگی نیز از هیچ چیز بهتر است. هر دو هفته یکبار ناخن های گربۀ خود را کوتاه کنید. گوشۀ چشم ها را با پارچه ای نرم و مرطوب پاک کنید تا هرگونه ترشحات اضافی برطرف شود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه ای از پارچه استفاده کنید تا خطر گسترش عفونت را به حداقل برسانید.

گوش ها را به صورت هفتگی بررسی کنید. اگر کثیف به نظر می رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچۀ مرطوب و نرم که با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکۀ سیب و آب گرم مرطوب شده است، پاک کنید. از گوش پاکن های پنبه ای که می توانند باعث آسیب زدن به قسمتهای داخلی گوش شوند، استفاده نکنید.

جعبۀ بستر آنها را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت محل خوابیدن خود بسیار حساس هستند.

بهتر است، ” بریتیش شورت هیر” را صرفا در داخل خانه نگه دارید تا از او در برابر بیماری های قابل انتقال توسط گربه های دیگر، حملۀ سگها یا کایوت ها و سایر خطرات دیگری که گربه های بیرون از منزل را تهدید می کند، مانند برخورد با ماشین و غیره، محافظت کنید. همچنین یک “بریتیش شورت هیر” که به بیرون از منزل می رود ممکن است با خطر دزدیده شدن توسط شخصی که مایل به داشتن یک گربۀ زیبا، بدون پرداخت هزینه است، روبرو شود.

بچه گربه بریتیش رنگ طلایی ny12

رابطه با کودکان و سایر حیوانات خانگی 

گربه بریتیش خوش اخلاق کاملا برای زندگی در خانواده های دارای فرزند و سگ های دوستدار گربه، مناسب است. او توجهی را که از سوی کودکانی که مودبانه و با احترام با او رفتار می کنند را دوست دارد و حرکات ناشیانۀ کودکان نوپا را می بخشد. بر کودکان خردسال خود نظارت داشته باشید و به آنها نشان دهید که چگونه می توانند گربه ها را به خوبی نوازش کنند. به جای نگه داشتن یا در بغل گرداندن گربه، بگذارید بچه ها روی زمین بنشینند و او را نوازش کنند. گربه های دیگر، این تعادل را برهم نخواهند زد. برای بهترین نتیجه، همیشه حیوانات خانگی، حتی گربه های دیگر را به آرامی و در یک محیط کنترل شده به هم معرفی کنید.

خرید گربه بریتیش

اگر دوست داری یک توله بریتیش شورت هیر داشته باشی، فقط کافیه با شماره ۰۹۱۲۸۵۷۱۰۰۵ در تماس باشی تا مشاور ما برات بهترینش رو پیدا کنه!
همچنین بچه گربه های خودمون رو توی بخش خرید گربه وب سایت و پیج اینستاگرام لوکس کت گذاشتیم.