در این مقاله درباره خرید گربه اسکاتیش فولد و به صورت مختصر در مورد نژاد گربه اسکاتیش صحبت می کنیم. اسکاتیش فولد ها، همانطور که از نامشان پیداست، از اسکاتلند می آیند و اصل و نسب همه آنها به یک گربۀ انباری بنام سوزی می رسد که گوش های تا خورده ای داشت و به عنوان شکارچی موش کار می کرد. این گربه ها، حساس، برونگرا و فعال هستند.

آنها عاشق بازی هستند و برای تنها گذاشتن در خانه، بهترین گزینه نیستند. آنها ترجیح می دهند که یک همراه “حتی یک گربه دیگر” آنها را همراهی کند. اگر بتوانید این گربه سان دوست داشتنی را با توجه به اشتیاق آنها تأمین کنید و نیازهای آنها را برآورده سازید، آنها می توانند عضو جدید خانواده و پشمالوی مورد نظر شما باشند.

گربه اسکاتیش فولد در رنگ ها و الگوهای مختلف، از جمله یکدست، موج دار، موج دار سفید، “دو رنگ” و “چندرنگ” دیده می شود. رنگ چشمها به رنگ پوشش گربه بستگی دارد. به عنوان مثال، گربه های سفید و “دو رنگ” می توانند چشم های آبی یا چشم های تا به تا که در آن هر چشم به یک رنگ است داشته باشند.

اریک
اسکاتیش فلد گلد ny12

اندازه گربه اسکاتیش

به طور کلی اسکاتیش فولد، گربه ای با اندازۀ متوسط ​​و دارای ساختار بدنی جمع و جور است.

وزن ماده های آنها تقریباً ۳ تا ۴ کیلوگرم است در حالی که وزن نرها حدود ۴ تا ۶ کیلوگرم است. بسیاری از آنها ممکن است کوچکتر یا بزرگتر از حد متوسط ​​باشند.

بهداشت و سلامتی گربه اسکاتیش

گربه های این نژاد و نژادهای مخلتلط حاصل از آنها دارای موارد مختلفی از مشکلات سلامتی هستند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشد. عمر معمولی اسکاتیش فولدها ۱۵ سال است. مشکلاتی که ممکن است اسکاتیش فولدها را مبتلا کند شامل موارد زیر است:

  • بیماری مفصل دژنراتیو، به ویژه در دم و همچنین در مفصل مچ پا و زانو، که باعث درد یا تحرک ضعیف می شود. اگر باعث سختی دم سختی شده باشد، باید با دقت با آن رفتار کنید.
  • کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، نوعی بیماری قلبی که در نژاد دیده شده است، اما هنوز ثابت نشده است که این بیماری، نوعی بیماری وراثتی است.

مراقبت از اسکاتیش فولد

پوشش اسکاتیش فولد را بطور هفتگی شانه کنید تا موهای مرده تمیز شوند و چربی ها در سطح پوست پخش شوند. ممکن است نیاز باشد که یک فولد “موبلند” را برای اطمینان از عدم ایجاد گره خوردگی در موها، چند بار در هفته برس بکشید.

با مسواک زدن مرتب می توانید از بروز بیماری پریودنتال پیشگیری کنید. بهداشت روزانۀ دندان ها بهترین گزینه است، اما مسواک زدن هفتگی نیز از هیچ چیز بهتر است. هر چند هفته یکبار ناخن های گربۀ خود را کوتاه کنید. گوشۀ چشم ها را با پارچه ای نرم و مرطوب پاک کنید تا هرگونه ترشحات اضافی برطرف شود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه ای از پارچه استفاده کنید تا خطر گسترش عفونت را کاهش دهید.

 گوش ها را به صورت هفتگی بررسی کنید. اگر کثیف بودند، آنها را با یک پنبه یا پارچۀ مرطوب و نرم مرطوب شده با مخلوط ۵۰-۵۰ سرکۀ سیب و آب گرم، پاک کنید. از گوش پاکن های پنبه ای که می توانند باعث آسیب به قسمت داخلی گوش شوند، استفاده نکنید.

جعبۀ بستر اسکاتیش فولد را کاملا تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت خود خود بسیار حساس هستند و یک جعبه بستر تمیز به پاکیزه ماندن گربه نیز کمک می کند.

بهتر است اسکاتیش فولد خود را صرفا در داخل خانه نگه دارید تا از او در برابر بیماری های قابل انتقال توسط گربه های دیگر، حملۀ سگها یا کایوت ها و سایر خطرات دیگری که گربه های بیرون از منزل را تهدید می کند، مانند برخورد با ماشین و غیره، محافظت کنید. همچنین، اسکاتیش فولدهایی که به بیرون از منزل می روند ممکن است در معرض خطر دزدیده شدن توسط شخصی که مایل به داشتن این گربه زیبا، بدون پرداخت هزینۀ آن است، قرار گیرند.

خرید گربه اسکاتیش فولد
اسکاتیش فولد بالغ خاکستری با صورت و چشم‌های گِرد

رابطه با کودکان و سایر حیوانات خانگی

اسکاتیش فولد مهربان و آسانگیر یک انتخاب مناسب برای خانواده هایی با کودکان و سگ های دوستدار گربه است. آنها توجهی را که از کودکانی که با ادب و احترام با آنها رفتار می کنند، دوست دارند و از بازی و یادگیری ترفندهای مختلف لذت می برند.

آنها همچنین به لطف خلق و خوی خوب خود، از زندگی با سگهای گربه دوست خوشحال می شوند. حیوانات اهلی را به آهستگی و در شرایط کنترل شده ای با یکدیگر آشنا کنید تا اطمینان حاصل کنید که با یکدیگر کنار می آیند.

خرید گربه اسکاتیش

اگر دوست داری یک توله اسکاتیش فولد داشته باشی، فقط کافیه با شماره ۰۹۱۲۸۵۷۱۰۰۵ در تماس باشی تا مشاور ما برات بهترینش رو پیدا کنه!
همچنین بچه گربه های خودمون رو توی بخش خرید گربه وب سایت و پیج اینستاگرام لوکس کت گذاشتیم.