اولین گربه

وقتی برای اولین بار آماده می شوید تا دوست گربه سان جدید خود را به خانه بیاورید، نکات زیادی وجود دارد که باید به آن ها فکر کنید،  اگرچه ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد، با این حال ما توصیه های مفید زیادی داریم تا این جابجایی را تا حد امکان برای شما و حیوان خانگی (گربه) که خریداری نموده اید آسان و راحت می کند.

آماده سازی برای روز های ابتدایی

وقتی که یک گربه برای نخستین بار وارد منزل شما و یا محل جدیدی می شود ممکن است این جابجایی برای این موجود زیبا و ملوس استرس زا باشد، علتش هم آن است که حیوان خانگی از مکانی آشنا به دنیایی پرتاب شده که کوچکترین آشنایی نیز با آن ندارد که همین امر شاید کمی خنده دار به نظر برسد اما ممکن است خطرناک باشد. برای آن که گربه ی شما در خانه جدیدش چنین فشاری را متحمل نشود و فضا برایش خطرناک به نظر نرسد بهتر است که بر او آسان بگیرید، و برای شروع و آشنایی با محل زندگی جدید به او زمان بدهید.

آماده سازی برای روز های ابتدایی

راحتی گربه در منزل

به طور کلی، مهم است که برای گربه ی خود امکانات رفاهی را که در ادامه بیان شده در خانه فراهم کنید تا احساس رضایت و امنیت بیشتری داشته باشد:

دسترسی راحت به باغچه، این کار می تواند به طرق مختلفی انجام بشود اما بهتر است که بر روی آن اشراف کامل و کافی را داشته باشید. دریچه گربه بهترین گزینه برای انجام چنین کاری است، این کار باعث می شود تا گربه ها خانه را به نوعی قلمرو خود دانسته و با رفت و آمد آزادانه احساس راحتی کنند. شما با این کار به گربه ی خود اجازه می دهید تا هر زمان که می خواهد بیرون بماند و خودش تصمیم  بگیرد کجا برود و تا چه زمانی بیرون از منزل باشد.

راحتی گربه در منزل

محل هایی در خانه می توانند جاهای جذابی برای ‌گربه ها باشند بنابراین آنجا را برای خود بر میگزینند تا در آن استراحت کنند، مکان هایی دنج و راحت مانند زیر میز و یا زیر تخت.

بازی کردن، به یاد داشته باشید که با استفاده از بازی و قایم موشک بازی می توان آن ها را مجاب به ورزش کردن کرد.

جایی راحت برای استراحت و ریلکس کردن. خوب است تا به عنوان فردی که قصد خرید گربه دارد بدانید که گربه ها در طول شبانه روز قریب به ۱۵ ساعت استراحت می کنند، بنابراین اگر در جایی مشغول استراحت بودند خلوتشان را بر هم نزنید زیرا آن مکان برای گربه ها مکانی امن و راحت است.

روز های ابتدایی حضور گربه در منزل شما

برای شروع، بسیار مهم است که در ابتدا گربه ها را در یک اتاق بگذارید، اهمیت این موضوع برای بچه گربه ها بیشتر است زیرا اگر در محیط بزرگ شروع به گشت و گذار کنند به راحتی گم می شوند.

مطمئن شوید که تمام منابع مورد نیاز آن ها (غذا، آب، سینی زباله، پست خراش، اسباب بازی، ملافه و غیره) را در اتاق امنی که برایشان ایجاد نموده اید، فراهم کرده اید.

از بسته بودن درب و پنجره ها و پر بودن شکاف موجود بین پره های شوفاژ، شیار دیوار و فضای بین کمد ها اطمینان حاصل نمایید.

اگر حیوان خانگی دیگری دارید باید مدتی این دو را از هم دور نگه دارید و زمانی که گربه شما به محل زندگی جدیدش عادت کرد آن هنگام حیوانات خانگی خود را به یکدیگر معرفی کنید.

مطمئن شوید که فرزندانتان دائما به آن ها دست نمی زنند و باعث آزار و اذیتشان نمی شوند.

روز های ابتدایی حضور گربه در منزل شما

در مورد گربه های بزرگتر باید گفت که چند ساعت برای وفق پیدا کردن با محیط برایشان کافی است، سپس می توانید باقی نقاط خانه را به آن ها نشان دهید، گربه های بزرگ تر با بو کشیدن خانه و فضا را شناسایی کرده و سپس به سمت شما می آیند.

از آن جایی که بچه گربه ها برای عادت کردن به جایی به زمان بیشتری نیاز دارند، پس بهتر است تا آن ها را به مدت چند روز در یک مکان قرار دهید. پس از آن که به خانه جدید خود عادت کردند به خوبی از آن ها مراقبت کنید تا آسیب نبینند.

اغلب اوقات، آنچه ما از حیوانات خود هنگام ورود به خانه انتظار داریم اصلا واقع بینانه نیست. ما می خواهیم همه چیز فورا اتفاق بیافتد و این همیشه ممکن نیست. یک شعار خوب این است که فقط با “سرعت گربه” پیش بروید. این کار باعث می شود تا استرس موجود و فشار هم برای گربه یا بچه گربه و هم برای صاحب آن از بین برود و این به این معنی است که همه می توانند خوشحال باشند.

گربه ها مخصوصا بچه گربه ها در معرض خطر هستند، بنابراین همیشه باید از آن ها به بهترین شکل ممکن مراقبت کرد. حیوانات خانگی مانند گربه به مراقبت های زیادی نیاز دارد، در نتیجه اگر فردی مسئولیت پذیر و آگاه هستید این موجود زیبا را خریداری نمایید، در غیر این صورت ممکن است با یک ندانم کاری یا نا آگاهی نسبت به نگهداری از گربه خود زندگی او را به خطر بیندازید.