از گذشته تا به امروز حیوانات خانگی یک عضو مهم در اغلب خانواده های ایرانی به حساب می آیند. اگر با دقت هر چه تمام حیوان خانگی خود را به درستی انتخاب نمایید، تجربه بی نظیری از داشتن حیوان خانگی به دست خواهید آورد چه در ابعاد سبک زندگی خود، چه آرامش در خانه و چه تعامل بیشتر خانواده با هم.

گربه یکی از آن دسته از حیوانات خانگی هستند که همیشه در خانه ما ایرانی ها و پیشتر در خانه مصریان قدیم حضور داشته اند و گاها نیز برای جامعه مفید بودند-از لحاظ دفع آفات.

امروزه با تغییر رویکرد جامعه و پشت سر گذاشتن زمانی که داشتن حیوان خانگی تابو به حساب می آمد، افراد زیادی مخصوصا در بین نوجوانان و کودکان تمایل به داشتن حیوان خانگی مخصوصا گربه دارند، اما نباید فراموش کرد که بیشتر گربه های داخل خیابان زمانی گربه خانگی بودند، پس اگر قصد خرید آن ها را دارید از تصمیم خود کاملا مطمئن شوید و سپس اقدام به خریداری آن ها کنید.

برای آن که بتوانید از تصمیم خود اطمینان حاصل کنید باید به چند سوال پاسخ دهید.

چه چیز بخصوصی درمورد گربه ها وجود دارد؟

چه چیز بخصوصی درمورد گربه ها وجود دارد؟

گربه ها همراهان شگفت انگیز و فوق العاده ای هستند. بازی گوشی های زیبا و رفتار های محبت آمیز آن ها باعث شده تا برای هزاران سال به یکی از بهترین همراهان بشر مبدل گردند. گربه ها را می توان به راحتی در خانه آموزش داد و همچنین نگهداری از آن ها چندان دشوار نیست. گربه ها  را می توان یکی از بهترین حیوانات خانگی دانست زیرا به راحتی هر چه تمام با انواع مختلف خانواده ها خو می گیرند.

چه مشخصه هایی از گربه مد نظرتان است؟

گربه های اصیل و ترکیبی از چند نژاد را می توان در شکل های مختلف از لحاظ ظاهری یافت که این دو با یکدیگر متفاوت هستند. برخی گربه های اصیل را انتخاب می کنند که ویژگی های ظاهری مشخصی دارند و از لحاظ رفتاری نیز به طور بخصوصی رفتار می کنند که برای صاحبان آن ها جذاب به نظر می رسد.

چه مشخصه هایی از گربه مد نظرتان است؟

برخی نیز گربه های ترکیبی از چند نژاد را ترجیح می دهند که علاوه بر دارا بودن ویژگی های مختلف ظاهری، رفتار های متنوعی داشته و حیوانات خانگی بی نظیر و فعالی می شوند. پیش از خرید گربه، دامپزشک می تواند اطلاعات بی نظیر و مفیدی را در مورد آن ها به شما ارائه بدهد.

نیاز های بخصوص گربه ها چه هستند؟

اگر می خواهید گربه ای شاد و سالم داشته باشید می بایست به طور روزانه مواردی همچون غذا دادن، بازی، تمرین، تعامل اجتماعی و دفع کردن را تحت نظر بگیرید و انجام دهید. برخی از گربه ها موهای بلند و یا زخیمی دارند که نیازمند شانه شدن روزانه هستند تا از مو خوره و گلوله شدن مو جلو گیری کند.

نیاز های بخصوص گربه ها چه هستند؟

برای آن که گربه سالم و شادی داشته باشید می بایست در بیرون از خانه نیز حضور داشته باشد و در محیط باز به بازی بپردازد و از موقعیت های مثبت بیرون نیز استفاده کند. جعبه دستشویی گربه می بایست همیشه تمیز بشود و با نوع آشغالی که گربه می پسندد پر بشود تا گربه ها به طور مداوم از آن استفاده کنند. اگر در خانه چند گربه دارید، می بایست چند ظرف دستشویی در چند نقطه قرار دهید.

چه کسی قرار است از گربه شما مراقبت کند؟

چه کسی قرار است از گربه شما مراقبت کند؟

به طور کلی از آن جایی که شما مالک گربه هستید، پس در نهایت کسی که قرار است به او غذا دهد، ظرف دستشوییش را تمیز گند، با او بازی کند و … شما هستید. در برخی از خانواده ها فرزندان کوچکتر قصد مراقبت از گربه ها را دارند که در این کار بزرگتر ها می بایست به فرزندان خود و یا اعضای کوچکتر خانواده کمک کنند. همچنین از پیش نیز باید برنامه ریزی لازم را برای زمان هایی که در منزل حضور ندارید را انجام دهید تا نیاز گربه ها در آن برهه برآورده شود.

آیا گربه در سبک زندگی شما جای می گیرد؟

آیا گربه در سبک زندگی شما جای می گیرد؟

گربه ها قادر اند تا در خانواده های مختلف خود را جای دهند به شرط آن که شرایطی مانند اقامت، خورد و خوراک، بهداشت و سایر موارد محیا باشند. برای پی بردن به سوال بالا می بایست به سوالات زیر پاسخ داد تا به جواب دست یافت:

  • آیا زمان کافی برای اختصاص دادن به مراقبت از گربه خود و رفع نیاز های آن را دارید؟
  • شما مستاجر هستید یا مالک؟ اگر مستاجرید، آیا مالک به شما اجازه نگهداری از گربه را می دهد؟
  • آیا می توانید فضای خانه خود را طوری تطبیق دهید تا این حیوان رفتار های معمول خود مانند گشت و گذار، خراش انداختن و رفتار های گربه سانان را انجام دهد؟
  • چند ساعت در روز کار می کنید؟ آیا کار دیگری دارید که با رسیدگی و نگهداری از گربه یا بچه گربه شما در تداخل باشد؟
  • آیا کسی از اعضای خانواده به گربه و موی گربه آلرژی دارد؟ آیا کسی از آن ها هنگام حضور گربه احساس ناخوشایندی پیدا می کند؟

بچه گربه باید بخرید یا گربه بالغ؟

بچه گربه باید بخرید یا گربه بالغ؟

بچه گربه ها بیشتر نیاز به حمایت و نگهداری برای یاد گرفتن دستشویی رفتن، غذا خوردن، اجتماعی شدن و سایر موارد دارند. اگر از پس چنین کاری بر نمی آیید بهتر است گربه بالغ بخرید زیرا هم زودتر دستشویی رفتن را یاد می گیرند و هم بهتر با فضای خانه و اهالی آن خو می گیرند.

آیا توانایی پرداخت هزینه های گربه را دارید؟

آیا توانایی پرداخت هزینه های گربه را دارید؟

این نکته را باید در نظر گرفت که پرداخت قیمت گربه تنها اولین هزینه ای است که می بایست پرداخت کنید، نباید فراموش کنید که گربه ها به با کیفیت ترین غذا ها، بهترین محل خواب، بهترین دامپزشک و … احتیاج دارند، در نتیجه نگه داری از گربه ها مخصوصا بچه گربه های اصیل نیازمند هزینه مالی فراوانی می باشد.

سوال آخر، از کجا گربه بخریم؟

سوال آخر، از کجا گربه بخریم؟

گربه و بچه گربه های دلخواه خودتان را می توانید از طریق پت شاپ های مختلف خریداری کنید. برخی از این پت شاپ ها مختص گربه ها و بچه گربه ها هستند مانند لوکس کت که ضمن فروش گربه و بچه گربه های اصیل و یا ترکیبی، در حین خرید راهنمایی کامل را به شما ارائه می دهند و اطلاعات لازم را با شما به اشتراک می گذارند. لوکس کت بزرگترین، بهترین و اصلی ترین مرکز فروش گربه های اصیل وارداتی از روسیه می باشد.