درست مانند انسانها هر چند وقت یک بار یک رژیم غذایی متفاوت برای گربه توصیه می شود. هر چند وقت یک بار هم پزشکان دادن غذای خام برای گربه را تایید یا تکذیب می کنند، اما در مجموع دامپزشکان سازمان ASPCA توصیه می کنند از دادن گوشت و تخم مرغ خام و شیر محلی نجوشیده به گربه تان خودداری کنید. در واقع با وجود حرفهای بسیار پیرامون این رژیم غذایی برای حیوانات، هنوز هیچ مطالعه معتبری در حمایت از رژیم غذایی خام برای گربه خانگی وجود ندارد.

رژیم غذایی مناسب گربه

برای اینکه مطمئن شوید چه رژیم غذایی مناسب حیوان خانگی شماست، بهتر است از یک دامپزشک کمک بگیرید تا رژیمی به شما توصیه کند که خطر بیماری ها در حیوان را به حداقل برساند و شامل مواد مغذی مورد نیاز حیوان باشد. نیاز تغذیه ای حیوانات خانگی دقیقا مانند نیازهای تغذیه ای شما نیست و تنها دامپزشک متخصص می تواند در مورد آن با قطعیت نظر دهد. فراموش نکنید که تمام جوانب رژیم غذایی خام هنوز بررسی نشده است اما رژیم غذایی پخته و متعادل سال هاست برای گربه تجویز می شود و نتیجه آن رضایت بخش بوده است.

غذای خام برای گربه

ضررهای غذای خام برای گربه

انجمن دامپزشکان آمریکا (AVMA) در مقاله ای که در مجله تخصصیشان منتشر شده، اعلام کرده اند که رژیم غذای خام برای گربه ممکن است حاوی باکتری های خطرناکی مثل اشریشا کلی یا سالمونلا باشد. گوشت خام می تواند حاوی انگل هم باشد. علاوه بر این تخم مرغ خام، آنزیمی به نام آویدین دارد و جذب ویتامین B را در حیوانات کاهش میدهد. کمبود ویتامین B می تواند به مشکلات پوستی منجر شود. آزمایش های دیگر نشان داده رژیم های غذایی نادرست می تواند باعث بیماری های جدی در حیوان خانگی شما شود. در واقع رژیم غذایی خام ممکن است مشکل عدم تعادل تغذیه ای برای حیوان شما داشته باشد. علاوه بر اینکه مشکلات دیگری هم ممکن است اتفاق بیفتند. برای مثال خیلی ها فکر می کنند باید به سگها استخوان بدهند. اما استخوان می تواند باعث آسیب به گلو، سوراخ شدن دستگاه گوارش، انسداد روده، شکستن دندان و آسیب های دیگر شود. ما در این ویدیو آموزشی ما درباره چه نوع غذایی برای گربه بهتره ؟ چند نکته مهم را گفته ایم . بنابراین بهتر است از رژیم های غذایی تجربه شده استفاده کنید.